Novosti i zanimljivosti

Ovogodišnja Noć knjige u znaku je slobode

Autor: Svjetlana Basara, 21. 4. 2022.

O lijepa, o draga, o slatka... Noći knjige! Sve obavijesti o programima i akcijama  pronaći ćete na službenoj stranici manifestacije i na platformi Knjiga svima i svuda. A u nastavku pogledajte najavu našega programa "Slobodnjaci" koji je i ove godine osmislila školska knjižničarka Svjetlana Basara.

Slobodnjaci, u fikcijskom literarnom svijetu poznati kao Fremeni, starosjedilački su narod negostoljubivog planeta Arrakisa, znanog i kao Dina. Oni su pripadnici pustinjskoga naroda koji je u surovim uvjetima života razvio izuzetne sposobnosti preživljavanja. Odgovornost prema minimalnim resursima preduvjet je njihove slobode. Fikcija? Naš realni svijet – fakciju – obitavaju pripadnici istoimenog "plemena" koji svoj život žive na sličnoj ili istoj razini odgovornosti: slobodnjaci, slobodni umjetnici, samostalni poduzetnici... U ovoj Noći knjige upoznat ćemo neke od njih, njihova razmišljanja o slobodi, njezinu licu i naličju. Za školsku knjižnicu govore književnica, osnivačica i vlasnica Naklade Šumek Ivana Francišković Olrom te slobodna poduzetnica, vlasnica specijalizirane ordinacije za dijagnostiku i terapiju govora i jezika LogopediKA Dubravka Prpić. A program najavljuje slikar, grafičar i ilustrator Danijel Srdarev govoreći o vlastitom iskustvu rada i života slobodnoga umjetnika.

« Svibanj 2024 »