> Knjižnica  > e-knjige
e-knjige

eLektire ili lektire na internetu sadrže oko 200 knjiga i obilje multimedijskih sadržaja, kao što su zvučni i filmiski zapisi. Za korištenje eLektira potrebno je imati aktivan elektronički identitet u AAI@EduHR sustavu, za što se možete obratiti administratoru imenika u školi.

Slušam knjigu je audioknjižnica u kojoj možete poslušati klasike hrvatske književnosti ("Priče iz davnine", "Alkar", "Duga" itd.) u govornoj izvedbi profesionalnih glumaca.

ICDL (International Children's Digital Library) ili Međunarodna dječja digitalizirana knjižnica predstavlja zbirku ponajboljih svjetskih knjiga i slikovnica. Uistinu fantastična zbirka u kojoj su predstavljeni gotovo svaka kultura i svaki jezik, pa tako i hrvatska književnost

BEK (Besplatne Elektroničke Knjige) projekt je Društva za promicanje književnosti na novim medijima. Objavljuju suvremene naslove afirmiranih i neafirmiranih hrvatskih autora i autorica, a naglasak je na tradicionalno nekomercijalim književnim rodovima i vrstama kao što su kratke priče, novele, poezija, eseji i drame. Naslovi se mogu preuzeti u različitim oblicima, ovisno o uređaju s kojega ćete čitati.