PRVI DAN ŠKOLE - UPUTE UČENICIMA I RODITELJIMA

Autor: Martina Rožić, 3. 9. 2020.

Dragi roditelji i učenici!

Znamo da nestrpljivo čekate službene objave i informacije o početku nastave u nikad neobičnijoj školskoj godini 2020./2021. Hvala vam na strpljenju i  jedva čekamo da vidimo naše učenike u školi, poštujući pri tome sve važeće upute, preporuke, procedure i modele. U OŠ Rečica nastava će se izvoditi prema "Modelu A" - kojeg ste već mogli pronaći i iščitati u dokumentima objavljenim na našoj web stranici, a to znači - svi učenici imaju nastavu u školi! Detaljan raspored sati dobit ćete u ponedjeljak, 7.9.2020. u školi prema temeljitom i detaljnom rasporedu dolaska u školu kojeg ćemo vam također sada objaviti. Prvi dan učenici će imati nastavu od 7.25 do 10.50 i tada će učenici predmetne nastave prva dva sata provesti sa svojim razrednicama kada će preuzeti raspored sati i udžbenike te se detaljno upoznati  s uvjetima i načinom rada u ovoj školskoj godini.

Učenici razredne nastave također će provesti prvi dana samo sa svojim učiteljicama.

Osobito se radujemo našim PRVAŠIĆIMA koji će prvi dan u školu doći u pratnji jednog roditelja (za kojeg je obavezno nošenje zaštitne maske!).

Učenici predmetne nastave dužni su tijekom boravka u školi nositi zaštitne maske, a učenici razredne nastave nisu ukoliko mogu održavati socijalnu distancu od 1,50 metra. Iako, napominjemo da svi učenici koji putuju javnim prijevozom, u istom moraju nositi zaštitne maske i pridržavati se socijalne distance. Za sve učenike obavezno je nošenje šlapa/tenisica u prostoru škole. Molimo da učenici ponesu ruksake u kojima će odnijeti knjige kući.

Za ulazak i izlazak iz prostora Škole osigurana su 4 ulaza/izlaza kako se učenici pojedinih razreda ne bi miješali. Sukladno tome se i grupiraju na školskom dvorištu prije ulaska u školu. Učenici 1. i 3. razreda ulaze/izlaze na pomoćni ulaz škole do ložione, učenici 2. i 4. razreda ulaze/izlaze na pomoćni bočni ulaz do kuhinje, učenici 5. i 6. razreda ulaze/izlaze na glavni ulaz škole, a učenici 7. i 8. razreda ulaze/izlaze na pomoćni bočni ulaz do ceste.

Učenike će na školskom dvorištu dočekati učiteljice koje će voditi brigu da učenici dezinficiraju ruke i prođu kroz dezobarijeru pri ulasku u školu prema uputama od strane HJZZ  i Ministarstva.

Ujedno napominjemo da su roditelji dužni svaki dan prije polaska u školu djeci mjeriti temperaturu.

« Svibanj 2024 »