IZLET U MEĐIMURJE

Autor: Marija Tomljanović Mihalić, 13. 10. 2019.

Dana 1.10.2019. učenici predmetne nastave posjetili su Međimurje.
Prvo odredište bila je Hidroelektrana Čakovec. U njoj smo saznali mnoge zanimljivosti: kako hidroelektrana radi, koji su njezini dijelovi, kako se prenosi električna energija te o zanimanjima ljudi koji u njoj rade.

Nakon hidroelektrane posjetili smo Sveti Martin na Muri gdje smo se ukrcali na vlakić koji nas je proveo naseljem. Vlakić nas je zatim odveo do kuće u kojoj živi baka Ruža. Ona nas je naučila kako mijesiti kruh. Bilo nam je jako zabavno i zahvalni smo joj što nas je ugodno ugostila. Stavila je peći kruh, a mi smo se uputili prema Mlinu na Muri koji je jedini plovni mlin u Hrvatskoj. Nakon razgleda mlina skelom smo se provozali do druge strane rijeke Mure i natrag. Nakon vožnje skelom, u interaktivnoj sobi, pogledali smo film o životu mlinara i razgledali smo izložbu.
Ponovo smo se ukrcali na vlakić i odvezli se do imanja Goričanec. Na imanju smo hranili životinje, a nakon toga smo ručali. U sklopu imanja Goričanec nalazi se igralište na kojem smo se zabavili.
Izlet u Međimurje bio je jedno jako lijepo iskustvo. Puno toga smo naučili i sljedeći dan u školi smo kušali fini kruh bake Ruže koji smo sami umijesili.

Anamarija Marciuš, Kalista Kranjčec, 8.razred

« Svibanj 2024 »