Knjižničarski laboratorij ili Što knjige ne vole?

Autor: Marija Draganjac, Svjetlana Basara, 28. 10. 2013.

Dok su učenici viših razreda uživali u razgovoru s književnicom Brankom Primorac, prvašići su Mjesec hrvatske knjige obilježili prvim posjetom školskoj knjižnici.

Tako je petak, 18. listopada, bio veliki dan za naše prvašiće. Zajedno sa svojom učiteljicom Marinom posjetili su školsku knjižnicu koju je knjižničarka Svjetlana – samo za njih – pretvorila u knjižničarski laboratorij.

U nizu pokusa na starim i uništenim knjigama knjižničarka im je pokazala što sve knjige ne vole: da im se rade uši, da se po njima crta i šara, da im se smanjuje broj stranica, da se s njima igra rukomet, da se na njima spava, da se nad njima jede mamina torta od čokolade i pije voda, sok, čaj, mlijeko ili kakao.

Odmahujući glavom, glasno negodujući te se zabrinuto hvatajući za glavu tijekom svakoga pokusa, prvašići su knjižničarki dokazali kako oni znaju što knjige ne vole. Time su zaslužili članstvo u školskoj knjižnici. Čestitamo!

Ali to nije bilo sve! Nakon školske knjižnice prvašići su posjetili „Knjižnicu na kotačima“ ili bibliobus, gdje su ih srdačno dočekali dvoje knjižničara iz Gradske knjižnice „I. G. Kovačić“, Nataša i Nikola. U bibliobusu su prvašići poslušali priču „Veseli dimnjačar“, a zatim su prezentirali svoje poznavanje različitih zanimanja. Svatko od njih je na likovnomu predlošku oslikao predstavnika pojedine profesije.

Njihov uradak možete pronaći u našoj školskoj knjižnici, gdje ih je knjižničarka Svjetlana uvezala u slikovnicu.

« Svibanj 2024 »