AKCIJA PRIKUPLJANJA STAROGA PAPIRA "ZELENI KORAK"

Autor: Marija Draganjac, Svjetlana Basara, 24. 4. 2013.

Naša škola uključila se u akciju "Zeleni korak". "Zeleni korak" je akcija prikupljanja staroga papira u koju se hrvatske osnovne škole samoinicijativno prijavljuju kako bi aktivno pridonijele zaštiti prirode. Partneri projekta su

dm Hrvatska, Hrvatske vode, Hrvatska gospodarska komora i Fond za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost.

PRAVILA SUDJELOVANJA:

• Učenici prikupljaju stari papir u svojim domovima u razdoblju od 29.4. do 15.5.2013.
  • Prikupljeni stari papir učenici će u školu donijeti u razdoblju od 15.5. do 31.5.2013., a prema dogovoru škole s Unijapapirom d.d., tvrtkom nadležnom za vaganje, preuzimanje i otkup staroga papira.
  • Prije odlaganja papira u spremnik za stari papir, svaki razred važe i zapisuje izvaganu količinu papira koju je sakupio. Popis prikupljenoga papira po razredima ostavlja se predstavniku Unijapapira, koji ponovno važe prikupljenu količinu papira.
  • Unijapapir će svaku školu, koja sudjeluje u akciji "Zeleni korak", nagraditi s iznosom od 250 kn po toni prikupljenoga papira.
  • Pet najboljih škola koje prikupe najviše staroga papira bit će pozvano na svečanost dodjele dm green city nagrada u Zagrebu u lipnju 2013., o čemu će pobjednici akcije biti pravovremeno obaviješteni.

SUSTAV BODOVANJA I NAGRAĐIVANJA:

Kako bi sustav bodovanja i nagrađivanja bio pravedan te kako uspjeh pojedine škole ne bi ovisio o broju učenika, nego isključivo o njihovu angažmanu, jedinica količine prikupljenoga papira izračunat će se tako da će se količina prikupljenoga papira po školi podijeliti s brojem učenika iste škole.

NAGRADE:

Predstavnici pet škola najuspješnijih u akciji "Zeleni korak" bit će pozvani na svečanost dodjele dm green city nagrada gdje će im biti uručene nagrade i skulptura akademskoga umjetnika Ive Gašparića. Svaka od pet najboljih škola bit će nagrađena novčanim iznosom od 35.000 kuna, a najuspješniji razred najuspješnije škole jednodnevnim izletom na atraktivnu destinaciju u Hrvatskoj.

« Svibanj 2024 »