Učenička zadruga „Ivančice“ osnovana je 2001. godine.

• Cilj Zadruge je njegovati i oplemeniti narodnu baštinu te poticati učenike na razvijanje svijesti o razvoju malog poduzetništva i kućne radinosti.
  • U Zadruzi se posebno razvijaju i njeguju radne navike, radne vrijednosti i stvaralaštvo, stječu znanje i svijest o načinima njegovanja baštine i pučkog stvaralaštva,  te stvaraju preduvjeti za prijenos i praktičnu primjenu znanja u životu i lokalnoj sredini.
  • Glavni motiv ukrasno-uporabnih predmeta je motiv rečičke narodne nošnje - rečička ruža.
  • Rečička ruža ima status suvenira grada Karlovca.
  • Voditeljica učeničke zadruge je učiteljica Jasminka Alinčić.
  • Zadruga ima dvije grupe; Likovnu (voditeljica-Jasminka Alinčić) i Kreativnu (voditeljica-Zrinka Lovrović).
  • UZ sudjeluje na županijskim i državnim smotrama od 2001.g.
  • Za učenike i voditelje organizira se pohađanje radionica primjerenog karaktera.
  • Promidžba učeničke zadruge zastupljena je u gradu, županiji i Republici Hrvatskoj, a očituje se kroz izložbe na  Božićnim i Uskrsnim sajmovima, smotrama i natjecanjima.
  • Učenička zadruga sudjeluje u humanitarnim akcijama grada Karlovca, županije, a dio svog prihoda donira djeci Afrike, Udruzi Jak kao Jakov i učenicima naše škole koji su slabijeg imovinskog stanja.

Priloženi dokumenti:
RECICKA NARODNA NOSNJA.pptx