Novosti i zanimljivosti

Ovotjedni zadatak za darovite učenike

Autor: Svjetlana Basara, 23. 4. 2020.

Dragi naši daroviti, da smo u školi, naša bi Eko-patrola ovoga tjedna vrijedno napunila spremnik starim papirom prikupljenim tijekom školske godine. Time bismo sudjelovali u globalnoj (svjetskoj) akciji obilježavanja Dana planeta Zemlje. No, Zemljin dan možemo obilježiti i tako što ćemo ovaj tjedan posvetiti idejama i promišljanju o malim akcijama kojima možemo spasiti naš planet odnosno živjeti održivo. Ovotjedni zadatak posvećen je upravo tomu (kliknite na "više").

smiley

Razmislite kako bi izgledale Zemljine zapovijedi za održivi razvoj. Osmislite ih nekoliko i podijelite jednu na našem panou. Nastojte da zapovijedi budu konkretne i pozitivne, a ne negativne. Npr. „Zatvori/priguši/ugasi…“ umjesto „Ne troši uzalud!“. Prvi primjer možete već naći na panou, a u osmišljavanju zapovijedi mogu vam poslužiti sljedeći izvori:

Mislite globalno, a djelujte lokalno! I, ne zaboravite, mi ne posjedujemo Zemlju; naslijedili smo je i dalje je prosljeđujemo u nasljeđe idućim generacijama. Kakvu ćemo im Zemlju ostaviti, ovisi isključivo o nama.

smiley