Rad u virtualnim učionicama

Autor: Marija Tomljanović Mihalić, 15. 3. 2020.

Poštovani učenici i roditelji,
Od ponedjeljka, 16. ožujka 2020. godine prema Odluci Vlade Republike Hrvatske nastava će se za sve učenike izvoditi na daljinu prema rasporedu i smjernicama koje će odrediti MZO i objaviti na mrežnim stranicama.
 Ministarstvo znanosti i obrazovanja organizirati će u suradnji s Hrvatskom radiotelevizijom na 3. programu nastavu za učenike razredne nastave prema kurikulumima i nastavnim programima svaki dan u sljedećim terminima u programu pod nazivom Škola na Trećem:
Razred Termin
1. razred 8 – 10 h
2. razred    10 – 12.30 h
3, razred 13 – 16 h
4. razred 16 – 19 h
Prvi dan emitiranja nastave na daljinu preko HRT 3 pod nazivom Škola na Trećem bit će u ponedjeljak, 16. ožujka 2020. godine.
Izvođenja nastave u višim razredima
Online nastavu za učenike od 5. do 8. razreda nije moguće započeti od ponedjeljka, stoga će učenici pratiti nastavu na Sportskoj televiziji, prema sljedećem rasporedu:
 Razred Termin Predmeti
5. razred     8 –    9.30 h MAT, HRV, PRI, ENG, NJEM
6. razred   9.30 – 10.45 h POV, MAT, PRI, ENG, NJEM
7. razred 10.45 – 11.50 h MAT, HRV, BIO, GEO
8. razred 11.50 – 12.45 h HRV, MAT, BIO, ENG, NJEM
Sadržaji će uključivati videosnimku predavanja kao i dodatne nastavne materijale.
Predmetni učitelji će pripremiti vlastite sadržaje i organizirati suradnju s učenicima u svojim virtualnim učionicama.

Prvi dan emitiranja nastave bit će u ponedjeljak, 16. ožujka 2020. godine., a učenici će na ovaj način pratiti nastavu do trenutka potpunog uspostavljanja online učionica.
Razrednici će u virtualnim razredima od 5.do 8. razreda podsjetiti učenike na dnevni raspored i uputiti ih na sadržaje potrebne za ostvarivanje nastave za taj dan.
Predmetni učitelji će davati upute i vezano uz korištenje materijala u udžbenicima te samostalnog rada učenika.
Prisutnost učenika na nastavi prati se uz njihove aktivnosti u virtualnoj skupini.

VAŽNO!!!
Obaveze učenika:
-od ponedjeljka, 16. 03. 2020. učenici moraju pratiti nastavu na televiziji i biti u kontaktu
  sa svojim nastavnicima
-izvršavati aktivnosti u virtualnim učionicama
-ako učenici nisu bili aktivni u virtualnim učionicama roditelji trebaju izostanak opravdati
   razrednici
-učenici će od nastavnika dobivati povratne informacije o svom radu i napredovanju ali za
  sada nema ocjenjivanja
-učenici su dužni primjereno se ponašati u virtualnom okruženju, a za neprimjereno ponašanje
 mogu snositi posljedice

Sve informacije u vezi organizacije online nastave u OŠ Rečica pravovremeno će biti  objavljene na našim mrežnim stranicama. Molimo vas da svakodnevno pratite obavijesti i budete u kontaktu s razrednicima. Zbog opterećenosti sustava može doći do povremenih zastoja stoga vas molimo za razumijevanje.

v.d. ravnateljica: Dijana Perišin