Posjet Karlovačkoj pivovari

Autor: Marija Tomljanović Mihalić, 4. 3. 2020.

U okviru projekta „P.s.-Pokreni se!“ učenici osmog razreda posjetili su Karlovačku pivovaru. Dočekali su ih voditelji koji su ih putem prezentacije  upoznali o povijesti Karlovačke pivovare. Nakon toga su ih proveli kroz tvorničke pogone te im pobliže pokazali proizvodnju pive, od pranja boca do punjenja. Na kraju su učenici dobili „lunch pakete“ i majice s logom tvornice. Zahvaljujemo simpatičnim i profesionalnim voditeljima!

O Projektu:

Projekt „P.s.-pokreni se!“ financiran iz Europskog socijalnog fonda, programa Učinkoviti ljudski potencijali 2014.-2020. čiji je nositelj Javna ustanova Regionalna razvojna agencija Karlovačke županije. Partneri na projektu su Hrvatski zavod za zapošljavanje- Područni ured Karlovac, Hrvatska gospodarska komora- Županijska komora Karlovac, Obrtnička komora Karlovac, Grad Karlovac, Karlovačka županija, Udruga Carpe Diem i ŽGK Korak. Projekt je usmjeren promociji deficitarnih zanimanja u osnovnim školama. U okviru aktivnosti projekta učenici će se kroz sudjelovanje u prezentacijama informirati o svim trenutno traženim zanimanjima čijim upisom djeca dobivaju siguran put na tržište rada i stipendije, ukloniti predrasude o tim zanimanjima kao isključivo muškim, uputiti ih o mogućnostima dobivanja informacija o upisima i samim zanimanjima te dati informacije iz prve ruke od strane obrtnika i poduzetnika s područja Karlovačke županije koji zapošljavaju radnike tih traženih struka.

« Ožujak 2024 »