Prvašići u posjetu Gradskoj knjižnici

Autor: Svjetlana Basara, Marina Kružić, 16. 11. 2017.

Prvašići i njihova učiteljica Marina Kružić ove školske godine provode projekt Čitam i skitam. U sklopu tog projekta posjetili su u ponedjeljak, 13. studenog, Gradsku knjižnicu „Ivan Goran Kovačić“ u Karlovcu te na taj način obilježili Mjesec hrvatske knjige.

Na dječjem odjelu prvašiće i učiteljicu dočekala je knjižničarka Dubravka i upoznala ih s radom odjela, a oni su se odmah prihvatili posla: razgledavanja slikovnica, igre s plišanim igračkama i uživanja u „Priči o postanku grada Karlovca“ Ivančice Šebalj.

Osim što im je pročitala priču i provela ih kroz dječji odjel, knjižničarka Dubravka pokazala im je gdje se nalazi bibliobus kad ne obilazi škole. Nažalost, bibliobus je bio na putu, ali našao se tu knjižničar Željko koji im je pokazao mali bibliobus – bibliokombi – te im ispričao na koje sve načine knjige dolaze do svojih čitatelja.

Ali to nije bilo sve! Prvašići i učiteljica prošetali su se i do obližnjega sjedišta Gradskoga društva Crveni križ Karlovac gdje su ih dočekali  djelatnici i korisnice dnevnog boravka. Gospođa Jadranka upoznala ih je s aktivnostima koje provode djelatnici Crvenog križa. Također im je pokazala socijalnu samoposlugu u kojoj su učenici razvrstavali namirnice, a njezine police obogatili svojim prilozima - čokoladama.

Podružili su se i s bakama koje svoje slobodno vrijeme provode u dnevnom boravku Crvenog križa, slagali slagalice te uživali u ukusnom čaju i slatkišima.

Na odlasku prvašići su od baka dobili ukrase koje one izrađuju tijekom druženja, a od djelatnika bojanku za usvajanje zdravih navika i upoznavanje s osnovama prve pomoći „Savjeti mede Jurice“.