Dan planeta Zemlje- 2. razred

Autor: Marija Tomljanović, 22. 4. 2021.

Dan planete Zemlje, na satu HJ obrađivao se tekst Nevenke Videk, Pismo iz Zelengrada. Učenici se uživili u uloge stanovnika Zelengrada( šumske životinje, ribe, ptice, kukci) i pisali pisma ljudima od kojih traže suživot. Osvijestili su važnost čistog okoliša za zdrav život svih bića na Zemlji.
Pod "više " pogledajte :)

Dragi ljudi,

ja sam vjeverica Paula. Živim na stablu pokraj potočića. Sinoć oko 22.00 h došao je kamion i istrpao puno smeća. Zagadio je životinjski svijet. Molim vas da što prije riješite taj problem.

vjeverica Paula

Dragi ljudi,

ja sam lisica Lana. Mene muči zašto zagađujete okoliš. Sinoć je kamion pun smeća došao u 22.00 h i iskipao ga u potočić. Jutros sam vidjela da moji mali lisići imaju temperaturu.

lisica Lana

Dragi ljudi,

ja sam jež Franjo. Jučer oko 22.00 h zagađen nam je potok sa smećem.Volio bih da ga ne bacate gdje mu nije mjesto.

jež Franjo

Dragi ljudi,

ja sam medvjed Grgur. Ne mogu spavati jer je jučer u 22.00 h došao kamion s puno smeća, pa smrdi dok spavam. Molim vas da ne bacate smeće.

medvjed Grgur

Dragi ljudi,

ja sam leptirica Nika. Mene muči što zagađujete naš potok. Jako se brinem za svoj život. Sinoć oko 22.00 h kamion je smećem zatrpao potok. Moja djeca su dobila temperaturu. Molim vas da to očistite.

leptirica Nika

Dragi ljudi,

ja sam jež Mateo. Molim vas da ne bacate smeće u potok. Moja djeca su se razbolila. Molim vas da se to očisti odmah.

jež Mateo