IN MEMORIAM -DALIBOR HERCEG (28. 9. 1978. - 25. 4. 2020.)

Autor: Marija Tomljanović Mihalić, 27. 4. 2020.

Dalibor Herceg rođen je u Šišljaviću u kojem je pohađao niže razrede osnovne škole, a više razrede u OŠ Rečica. Usporedo je završio osnovnu Glazbenu školu u Karlovcu. Upisao je srednju Glazbenu školu i Gimnaziju, a maturirao kao glazbenik-harmonikaš. Godine 1997. upisuje Muzičku Akademiju u Zagrebu – odsjek glazbene kulture i završava je u roku.

Prvo radno mjesto bilo mu je u OŠ Vladimir Nazor u Pisarovini. Nakon toga se zaposlio u OŠ Rečica i OŠ Draganići u kojima je radio sve do sada. Osim što je bio odličan profesor, vodio je i školski zbor, tamburaški orkestar, folklornu grupu, bio je grafički urednik školskog lista „Izvor“ te je vodio školsku radio emisiju.

Osim rada u školi radio je i na području kasične glazbe, a 2007. godine započinje svoju karijeru kao pjevač i producent zabavne glazbe.

Godine 2010. izlazi njegov prvi album na engleskom jeziku. Kroz njegovu karijeru bilo je mnogo zanimljivih projekta, izdao je devet CD-a i četiri DVD-a. Snimao je spotove, nastupao na festivalima, ostvario mnogo zanimljivih suradnji sa svjetskim renomiranim DJ-ima i producentima.

Ali, ono po čemu će zauvijek ostati zapamćen u našim srcima, nisu samo podaci iz njegove biografije, jer naš prijatelj, kolega, učitelj i razrednik, naš Dalibor je bio puno više od toga. Bio je čovjek koji je uvijek imao toplu i dragu riječ za svakoga, strpljivo je slušao naše priče, pronalazio je rješenja za probleme svih učenika s kojima je rado dijelio svoje znanje, svoju pjesmu i svoju svirku. Veselio se uspjehu svakog djeteta i djelatnika naše škole. I teško je sve ono, dragi Dalibore, što nam sada leži na srcima pretočiti u riječi na papiru i prihvatiti činjenicu da više nikada nećeš kročiti hodnicima, učionicama i zbornicom naše škole, da više nikada nećemo čuti tvoj smijeh i pjesmu koja je dopirala iz učionice. I kada ponestaje riječi, kada suze klize niz obraze, kada ti trebamo reći posljednje zbogom i do nekog novog susreta, ostaje vječno HVALA za sve što si činio za naš kolektiv, za našu školu i učenike i utjeha da si sada u rajskom zboru i da radiš ono što najviše voliš: pjevaš i sviraš s anđelima.

Neka te čuvaju anđeli do ponovnog susreta u vječnosti! Laka ti zemlja.