Dan sigurnijeg interneta 6. veljače 2018.

Autor: Valentina Blašković, 7. 2. 2018.

6. veljače 2018. učenici naše škole s učiteljicom Informatike, Valentinom Blašković obilježili su Dan sigurnije interneta. Učenici su pregledavali video uratke na temu sigurnosti na internetu, uratke iz Pet za net kurikuluma Sigurnost na internetu: Crvenkapica 1., 2. i 3. dio nakon čega su raspravljali o postavkama profila na društvenim mrežama i s kim sve komuniciraju, te poznaju li te osobe uopće. Učenici su potom rješavali nagradni kviz odgovarajući na pitanja o sigurnosti za vrijeme boravka na internetu.
Učenici 5. razreda dobili su brošure "Kako zaštiti dijete u svijetu interneta, mrežnih tehnologija i mobilnih telefona" koje su nastale suradnjom HAKOM-a i MZO kako bi upoznali učenike i njihove roditelje o sigurnosti i opasnosti na internetu, pravilima ponašanja prilikom korištenja interneta, društvenih mreža ili komunikacijskih servisa, kao i u o vršnjačkom nasilju putem interneta. 6. razreda uklopili su temu sigurnosti interneta u nastavnu jedinicu multimedije, te su osmislili radioemisiju na temu Dana sigurnijeg interneta putem koje su održali raspravu o pozitivnim i negativnim stranama Interneta. Učenici 7. razreda igrali su edukativnu igru odgovarajući na pitanja vezana uz sigurnost, ali su i dijelili savjete za sigurno korištenje interneta. Učenici 8. razreda izrađivali su razrednu povelju koja je sadržavala 10 pravila za korištenje interneta.

Evo tako su učenici naše škole obilježili Dan Sigurnijeg Interneta  te s nestrpljenjem čekamo drugu godinu gdje ćemo se s veseljem ponovno pridružiti ovom projektu!

« Ožujak 2024 »