Dobitnici nagradnog natječaja "Radimo s micro:bitom" i "Croatian Makers Božićni izazov"

Autor: Valentina Blašković, 11. 1. 2018.

Zaklada IRIM otvorila je nagradni natječaj za sve škole koje sudjeluju u projektu ProMikro. Zadatak je bio napraviti „cool“ fotografiju ili kratki video koji pokazuje uporabu micro:bita u školi i na nastavi. Od 25 odabranih video snimki i 25 fotografija/fotogalerija koje su osvojile nagradu nalazi se i naša škola.

Učenici naše škole se koriste micro:bitovima na satovima Informatike na raznovrsne i vrlo kreativne načine. Zanimljivo je što su napravili tako fantastične radove u manje od mjesec dana od kada su micro:bitovi stigli u ruke učenika 6. razreda. Nagrada za dobitnike je Inventors Kit – komplet dodataka za pokuse s micro:bitom. Nagradu dobiva škola kako bi mentori i učenici radili još zanimljivije projekte s micro:bitom, te se veselimo svom nagradnom kompletu.

Nismo stali tu, već smo se prijavili i na nagradni natječaj "Croatina Makers Božićni izazov", gde je zadatake bio napraviti projekt na temu Božića koristeći mBot robote. U ovom zadatku mogli smo koristiti i micro:bitove u svom radu, kao i drugu opremu.

IRIM-ov žiri je odabrao 10 objava koje se ističu (po kvaliteti i kreativnosti). Među odabranima ponovno se našla i naša škola. Kao nagradu dobili smo komplet dodataka za mBot robota. Nagradu dobiva škola ponovno kako bi mentori i učenici mogli dodatke koristiti u projektima.

Naša dva nagrađena videa možete pogledati na ovim poveznicama:
https://www.youtube.com/watch?v=WRYqDkDM4bI   - za micro:bitove
https://www.youtube.com/watch?v=Q5-jTKuRkJs&feature=youtu.be - za mBotove