Projekt "Vrtim zdravi film"

Autor: Adriana Sladić, 14. 12. 2017.

Vrtim Zdravi Film dio je globalne Nestlé inicijative pod nazivom Nestlé Healthy Kids Global Programme, kojem je cilj educirati učenike sedmih razreda o važnosti pravilne prehrane i važnosti bavljenja tjelesnom aktivnošću te usvajanje zdravih navika koje će biti dio njihovih života i u kasnijoj dobi. Projekt provodi Hrvatski školski sportski savez, a odobren je te ima pozitivno mišljenje za provedbu od strane Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta, Ministarstva zdravlja te Agencije za odgoj i obrazovanje. Edukativni materijali kreirani su od strane stručnjaka nutricionizma te su usklađeni su s preporukama Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo.

U našoj školi projekt u 7. razredu provodi učiteljica TZK Zrinka Lovrović koja je prošla i edukaciju za provođenje projekta. Učenici će slušati četiri bloka predavanja, educirati se o postavkama pravilne prehrane, planiranju prehrane, tijelu i hrani te kako poboljšati prehrambene navike, a dobili su i prigodne majice te brošure sa svim informacijama s predavanja.

Ovaj projekt je samo mali dio edukacije koja bi se stalno trebala provoditi kako bi se učenicima ukazalo na važnost pravilne prehrane, zdravih namirnica, tjelovježbe jer  i sami smo svjedoci kako se djeca danas jako malo kreću, često jedu brzu hranu, piju napitke s velikim količinama šećera što i dovodi do zdravstvenih problema i problema pretilosti.